top of page

PODPOŘ SPRÁVNÉHO BROUČKA

V pátek 11. a sobotu 12. října 2019 se uskutečnilo sázení s veřejností, při kterém byla podpořena obnova lesů v České republice a Nadační fond Světluška

V místech, kde KŮROVEC zničil naše lesy, jsme společně vysázeli nové stromky a tím jsme přispěli ke zlepšení životního prostředí a zároveň jsme pomoc posunuli dál. Protože část práce za nás udělali dobrovolníci, kteří se akce zúčastnili a my to nechtěli zadarmo, přispěli jsme za každou vysazenou sazeničku  3,- Kč Nadačnímu fondu s projektem SVĚTLUŠKA, který pomáhá lidem s těžkým zrakovým postižením. Termín sázení byl proto naplánován mezi daty 10. října, kdy je Světový den zraku a 20. října, kdy je Den stromů v ČR.

IMG_4266.jpeg
Tree Planting_edited.jpg

CO BYLO NAŠÍM CÍLEM: Účelem akce bylo především seznámit účastníky s aktuálním děním v našich lesích, podpořit obnovu lesů, které jsou aktuálně důležité především pro plnění mimoprodukčních funkcí lesa jako je půdoochraná, vodohospodářská, rekreační atd. a pomoci ještě o něco víc tím, že podpoříme Světlušku.
KDY bylo možné s námi sázet: v pátek 11. a sobotu 12. října 2019

KDE bylo možné s námi sázet: na čtyřech místech současně

První lokalita je v severní části Českomoravské vrchoviny mezi obcemi Ledeč nad Sázavou a Světlá nad Sázavou.

Druhá lokalita je v severní části Drahanské vrchoviny u obce Uhřice (okres Blansko).

Třetí lokalita je v severní části Nízkého Jeseníku mezi obcemi Horní Benešov a Sosnová (okres Opava).

Čtvrtá lokalita je v západní části Moravskoslezských Beskyd u obce Rožnov pod Radhoštěm

JAK se do lesa účastníci dostali: přijeli sami nebo jsme pro ně zdarma vypravili autobusy.

IMG-20190831-WA0004_edited.jpg
IMG_1365.jpeg

JAK AKCE PROBĚHLA: Pro obnovu lesa byly použity především listnaté dřeviny. Sázení probíhalo za odborného dozoru a pomoci personálu společnosti LESCUS Cetkovice, který účastníkům vysvětlil, jak se výsadba provádí a po celou dobu sázení byl nápomocen, jak při organizaci, tak při vlastním kopáním jamek. Celkem se do sázení zapojilo okolo 700 účastníků, kterým se díky skvělému počasí, a především obdivuhodnému pracovnímu úsilí, podařilo za dva dny sázení na 4 lokalitách vysázet 34 325 sazenic.
Všem, kteří se do akce zapojili, pomohli při její realizaci, podpořili naši snahu, a především vysazovali stromky pro Světlušku, patří VELKÝ DÍK.

O akci Podpoř správného broučka se mluvilo i na Radiožurnálu. Celý rozhovor si můžete pustit ZDE.

pro-web-.png

Akci připravil: LESCUS Cetkovice, s.r.o. (kontakt: Ing. Petr Martinec  tel.: 702 266 029)
Akci podpořil: Český rozhlasNadační fond Českého rozhlasu  
Do sázení se také zapojily: Střední lesnická škola v Hranicích; Střední odborná škola lesnická a strojírenská ve Šternberku; Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál; Gymnázium Jevíčko; Základní škola Boskovice – nám. 9. května 8; Základní škola Velké Opatovice; Základní škola Cetkovice; Základní škola Videčská – Rožnov pod Radhoštěm

bottom of page